Wizyta u kosmetyczki - co warto wiedzieć?

jest dosyć sporo, pracownicy salonów kosmetycznych starają się obsługiwać ich w bardzo szybki i sprawny sposób. Dlatego najpierw zajmują się zapisywaniem osób chętnych na wybrane przez nie terminy, a następnie obsługują je w taki

Wizyta u kosmetyczki - co warto wiedzieć?

Sposoby płatności dostępne w salonach kosmetycznych

Klientami salonów kosmetycznych są osoby w różnym wieku, które chcą przejść zabieg upiększający. Z uwagi na to, że takich klientów jest dosyć sporo, pracownicy salonów kosmetycznych starają się obsługiwać ich w bardzo szybki i sprawny sposób. Dlatego najpierw zajmują się zapisywaniem osób chętnych na wybrane przez nie terminy, a następnie obsługują je w taki sposób, aby nie musiały one zbyt długo czekać na wykonanie u nich zabiegu kosmetycznego, a mogły jak najbardziej cieszyć się z pobytu w salonie kosmetycznym. Także sposoby płatności dostępne w salonach kosmetycznych są bardzo nowoczesne. Można bowiem płacić za wykonane u siebie zabiegi poprzez przelewy internetowe, a także przy użyciu kart płatniczych.


Zabiegi kosmetyczne wykonywane na skórze suchej

Posiadanie suchej skóry może sprawiać, że kobieta będzie musiała korzystać z różnych sposobów intensywnego nawilżania skóry żeby móc utrzymać ją w dobrym stanie. Jednak domowe sposoby nawilżania skóry nie zawsze są wystarczające, dlatego każda kobieta od czasu do czasu korzysta z pomocy kosmetyczek potrafiących intensywnie nawilżyć suchą skórę dzięki sięgnięciu po nowoczesne zabiegi kosmetyczne. Nawilżanie suchej skóry podczas przeprowadzanego zabiegu kosmetycznego polega na tym, że skóra nie tylko zostaje na nowo nawilżona, ale też odświeżona i zregenerowana. Poza tym kosmetyczka może wykorzystać przeprowadzany przez siebie zabieg do tego, aby skóra została odmłodniona i nabrała nowego blasku. Jednocześnie będzie ona mogła doradzić swojej klientce, w jaki sposób może dbać o swoją skórę.


Makijaż, a kwestie psychologiczne

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja). Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy.

Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych). Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC