Prawdziwa sauna w ogrodzie. Czy jest tak pięknie jak brzmi?

spędzania czasu. W dawnej obyczajowości chłopskiej koedukacyjne kąpiele w bani dawały okazję do bliższego poznania się przyszłych małżonków.potrzebny przypis Bania jest też motywem wierzeń ludowych, jako miejsce, w którym mogło d

Prawdziwa sauna w ogrodzie. Czy jest tak pięknie jak brzmi? sauna beczka producent

W dawnej obyczajowości chłopskiej koedukacyjne kąpiele

Bania - rosyjska odmiana sauny. Poza funkcją higieniczną jest ona także miejscem zbiorowych kąpieli będących formą wspólnego spędzania czasu. W dawnej obyczajowości chłopskiej koedukacyjne kąpiele w bani dawały okazję do bliższego poznania się przyszłych małżonków.potrzebny przypis Bania jest też motywem wierzeń ludowych, jako miejsce, w którym mogło dochodzić do kontaktu człowieka z demonami. Często bania ulokowana jest nad rzeką lub jeziorem, co ułatwia kąpiele w zimnej wodzie po wyjściu z niej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_(łaźnia)


Możliwość pełnego wypoczynku

Dla wielu osób sauna jest sposobem nie tylko na relaks i odpoczynek. Wielu ludzi korzysta z sauny ze względu na bardzo zdrowe inhalacje potrzebne niejednemu zmęczonemu organizmowi. Bardzo często zdarza się, że sauna jest zlokalizowana przy basenie. Jest to o tyle korzystne, że osoby, które korzystają z basenu są w odpowiednim stroju również do korzystania z sauny. Trzeba bowiem pamiętać, że kąpiele saunowe najlepiej odbywać w stroju kąpielowym. Wtedy większa powierzchnia ciała ma kontakt z substancjami, które mogą być wchłaniane przez skórę. Lokalizacja sauny przy basenie sprawia, że może z niej korzystać wiele osób, które w normalnych warunkach nie mogłyby pozwolić sobie na tego rodzaju ekskluzywny wypoczynek.


Najczęściej mieści się w drewnianym domku

Najczęściej mieści się w drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem. Nagrzewa się na nim kamienie.

Do bani przychodzi się podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z miodem lub innymi dodatkami. Gdy kamienie rozgrzeją się, zostają polane wodą. Następnie ciało chłoszcze się witkami (najczęściej brzozowymi, pokrzywowymi lub jałowcowymi). W bani przebywa się do czasu, aż ma się już ochotę wyjść. Po wyjściu ciało powinno zostać schłodzone zimną wodą.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_(łaźnia)