Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

rganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe1. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowych. Wyniki dezynfekcji zależą od trzec

Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

Dezynfekcja

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) ? postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników1. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe1. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowych.

Wyniki dezynfekcji zależą od trzech czynników:

drobnoustroju ? gatunek, liczba, aktywność fizjologiczna,
środka dezynfekcyjnego ? właściwości chemiczne i fizyczne, stężenie, czas działania,
środowiska ? temperatura, wilgotność, pH, obecność materii organicznej, poziom kationów Ca2+ i Mn2+ itp.

Do dezynfekcji stosuje się metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynfekcja


Lekarskie wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Wiele urządzeń wykorzystywanych w gabinetach kosmetologicznych pochodzi ze sklepów z wyposażeniem medycznym. Takie sklepy oferują najwyższą jakość, a przede wszystkim to, że oferowane przez takie zakłady produkty spełniają standardy, jeśli chodzi o czystość i sterylność. Przy przeprowadzaniu zabiegów kosmetologicznych jest to jeden z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę. Urządzenia wykorzystywane w kosmetologii co prawda są często dość niewielkich rozmiarów, ale nie oznacza to, że są tanie. Większość z nich, jak na przykład specjalistyczny aparat do zamykania naczynek, to dość znaczny koszt i obciążenie finansowe dla kupującego. Nic więc dziwnego, że na takie wyposażenie mogą sobie pozwolić tylko dobrze prosperujące gabinety kosmetologiczne.


Do obrotu i do używania mogą być wprowadzane jedynie wyroby medyczne oznakowane znakiem CE

Wyrób medyczny

Wyrób medyczny ? narzędzie, przyrząd, aparat, sprzęt, materiał lub inny artykuł, stosowany samodzielnie lub w połączeniu, włączając oprogramowanie niezbędne do właściwego stosowania wyrobu, przeznaczone przez wytwórcę do stosowania u ludzi w celu:

diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu chorób,
diagnozowania, monitorowania, leczenia, łagodzenia lub kompensowania urazów lub upośledzeń,
badania, zastępowania lub modyfikowania budowy anatomicznej lub prowadzenia procesu fizjologicznego,
regulacji poczęć

i jednocześnie, który nie osiąga swojego zasadniczego zamierzonego działania w ciele lub na ciele ludzkim środkami farmakologicznymi, immunologicznymi lub metabolicznymi, lecz którego działanie może być przez nie wspomagane.

Do obrotu i do używania mogą być wprowadzane jedynie wyroby medyczne oznakowane znakiem CE.

Badania kliniczne wyrobów medycznych służą ocenie nowych wyrobów medycznych przed właściwą rejestracją i oznakowaniem znakiem CE.

W Polsce producentów wyrobów medycznych zrzesza Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych Polmed1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny