O taksówkach, transporcie i usługach

ewóz we wybrane przez nas miejsce.Obowiązujące wymagania dla taksometrów. Cytat z WikipediiTaksometry po ocenie zgodności mogą być wyposażone zarówno w rozwiązania sprzętowe realizujące system S i D jak i rozwiązania bazujące na i

O taksówkach, transporcie i usługach Konieczność dostania się z punktu A do punktu B w sporym zabudowaniu miejskim możne sprawić spore problemy. Jednak od czego mamy , co umożliwia w miarę bezproblemowy transport i przewóz we wybrane przez nas miejsce.

Obowiązujące wymagania dla taksometrów. Cytat z Wikipedii

Taksometry po ocenie zgodności mogą być wyposażone zarówno w rozwiązania sprzętowe realizujące system S i D jak i rozwiązania bazujące na implementacjach czysto programowych uruchamianych na komputerach PC z zastosowaniem mikroprocesorów z zegarem taktowanym z częstotliwością kilkaset megaherców bądź na komputerach pokładowych taksówek.

Obowiązujące wymagania dla taksometrów po ocenie zgodności zawarte są w wymaganiach dyrektywy MID z 2006 r., a konkretnie w jej załączniku MI-007. Jednak dokumentem rekomendującym zalecenia dla taksometrów elektronicznych przez międzynarodową organizację metrologiczną OIML, którego część wymagań znajdziemy w dyrektywie MID, był dokument R-021 opracowywany przez kilka lat, a którego finalną wersję opublikowano w 2008 r.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr


Wikipedia Taksometr

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.

System pojedynczy naliczania opłaty S (ang. Single Application of Tariff).

Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej. Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu. System ten jest obecnie użytkowany w Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr


Taksówki, jak je rozpoznać

Każdy kojarzy nowojorskie taksówki, żółte fordy, które przymykają po ulicach i zatrzymują się przy potrzebujących transportu klientach. W Wielki Brytanii z kolei kolorem taksówek jest czerń. Jednak tam taksówki mają zupełnie inny wygląd, bardziej przypominają popularnego w Polsce Żuka osobowego.

Wiele krajów nie ma tak zakorzenionej ikony taksówkarskiej jak te dwa wyżej wymienione. W Polsce ciężko doszukiwać się jakiejś reguły kolorystycznej, jedyny znak rozpoznawczy to napis "TAXI" na dachu każdej taksówki.