Kilka słów o myjniach

norurki) energii cieplnej (np. silnik parowy, silnik Diesla, turbina parowa, gazowa i silnik Stirlinga) energii elektrycznej (np. silnik elektryczny) energii kinetycznej (np. turbina wiatrowa, turbina wodna) en

Kilka słów o myjniach

Silnik definicja

Silnik ? typ maszyny zamieniającej energię na pracę mechaniczną.

Energia zasilająca silnik może mieć formę:

energii chemicznej (np. silnik dla nanorurki)
energii cieplnej (np. silnik parowy, silnik Diesla, turbina parowa, gazowa i silnik Stirlinga)
energii elektrycznej (np. silnik elektryczny)
energii kinetycznej (np. turbina wiatrowa, turbina wodna)
energii potencjalnej (np. turbina wodna).

W zdecydowanej większości urządzeń energia mechaniczna wytwarzana przez silnik odbierana jest od obracającego się wału silnika i jest wykorzystywana w postaci pracy mechanicznej lub zamieniana na energię elektryczną. W silnikach takich jak np. silnik rakietowy lub silnik liniowy efektem działania silnika jest energia ruchu postępowego.

Najważniejsze atrybuty silnika

moc ? zdolność do wykonania pracy w jednostce czasu
sprawność ? stosunek wytworzonej energii użytecznej do energii pobranej przez silnik
moment obrotowy ? dla wszystkich silników z ruchem obrotowym
siła ciągu ? szczególnie dla silników lotniczych
impuls właściwy ? dla silników rakietowych


Źródło:


Pożyteczne gadżety samochodowe

Do jednym z najchętniej kupowanych przez klientów gadżetów, które można umieścić w samochodzie należy odświeżacz powietrza. Powoduje on, że wnętrze naszego auta może zamienić się w prawdziwie pachnący ogród i tak dalej, w zależności oczywiście od zakupionego zapachu. Dlaczego warto zainwestować w takie dodatkowe wyposażenie samochodu? Przede wszystkim istotną rolę odgrywają tutaj względy estetyczne, ale istnieje wiele przedmiotów, które na przykład pozwalają nam utrzymać nasz samochód w czystości. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas sprzątania w aucie i przeznaczyć go na inne zajęcia. Drobne przedmioty umieszczane w samochodzie bardzo często mają także funkcje użytkowe, jak na przykład odtwarzacze muzyki ? wpływają one na komfort jazdy takim autem.


Złomowanie pojazdu

Jak oddać auto na złom? To pytanie mogą sobie zadawać właściciele starych i niedziałających pojazdów mechanicznych.

Tak naprawdę to nie wymaga od posiadacza auta praktycznie niczego poza dowodem tożsamości i dokumentem potwierdzającym, że to my jesteśmy właścicielami pojazdu (karta pojazdu, umowa kupna-sprzedaży, testament, poświadczenie notarialne). Resztę formalności załatwi za nas firma złomująca. Do naszego obowiązku należy jeszcze tylko wyrejestrowanie pojazdu w urzędzie z pomocą dokumentów, które wypełni firma odkupująca pojazd.