Rehabilitacja w Wikipedii
Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna
O fizjoterapeucie w Wiki
Fizjoterapeuta ? samodzielny zawód medyczny, absolwent 4-letnich podyplomowych studiów specjalizacyjnych (specjalista fizjoterapii), studiów magisterskich lub licencjackich o kierunku rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapia (różnice w kompetencjach); dawniej również można było uzyskać niższy tytuł zawodowy technik fizjoterapii, specjalista w zakresie stosowania metod fizjoterapii. Część fizjoterapeutów posiada również dodatkowo stopnie naukowe(doktor, doktor habilitowany) lub tytuł naukowy (profesor).
Dobiera i przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii w różnych obszarach medycyny w tym także w rehabilitacji medycznej (usprawnianiu) osób z różnymi chorobami i zaburzeniami funkcjonalnymi; stosując metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny bądź rehabilitacji medycznej zgodnie z potrzebami pacjenta; przygotowuje, weryfikuje, modyfikuje i realizuje program fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta
Opieka rehabilitacyjna w domu. Ale ce ze sprzętem?
Po zakończonym procesie hospitalizacji może się zdarzyć, ze termin rehabilitacji będzie bardzo odległy, a co za tym idzie pacjent ma wybór. Może czekać na termin albo podjąć rehabilitację prywatnie. W tym drugim przypadku rehabilitacje odbywają się w domu i często zdarza się, ze potrzebny jest specjalistyczny sprzęt.
Na szczęście nie zawsze trzeba go kupować, a można wypożyczyć. Jest sporo sklepów, które oferują takie usługi wypożyczalni i wynajmu sprzętu z dowozem do klienta! Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ kule czy inny sprzęt nie będzie każdemu potrzebny na stałe.