Alternatywa dla kanalizacji

, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są proszki do prania. Znajdują się w nich między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glon

Dodane: 04-10-2016 12:24
Alternatywa dla kanalizacji

Kwestie ekologiczne

Obecnie sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeżeli przejmujemy się ekologią, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są proszki do prania. Znajdują się w nich między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


Co to jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w


Woda ze studni, czy z wodociągu - co się opłaca?

Woda z wodociągów często jest bardzo droga, a w wielu lokalizacjach tej opcji zwyczajnie nie ma. Czy opłaca się zrobić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie.

Zrobienie studni głębinowej to spory wydatek, wymaga również załatwienia pozwolenia na budowę. Jest dość niemało formalności do załatwienia. Jednak czy studnia głębinowa to jedyna możliwość? Może wystarczy "zwykła"? Cóż\Hm, do celów higienicznych/gospodarczych powinna wystarczyć. Jednak picie takiej wody może być ryzykowne - warto wykonać badanie takiej wody, można ją również uzdatniać.

Zasadniczo, woda ze studni to czasami jedyny sposób. Wywiercenie studni kosztuje, ale nie musimy płacić rachunków. Należy pamiętać, że trzeba też taką wodę ogrzać. Do wyboru mamy kilka możliwości - gazowe ogrzewacze (lub piec dwu-funkcyjny, który równocześnie ogrzewa nasz dom), lub elektryczne. Z zasilanych prądem możemy wybrać bojler, lub ogrzewacz przepływowy. Oba rozwiązania mają wady i zalety. Ogrzewać można też z C.O - płaszczem wodnym pieca, lub kominka. Dobrze jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązać, zanim jakieś wybierzemy.